Elintarvikkeet DISAS Kirjolohenmäti 100 g pakaste – Tutustu tuotteeseen Jaa Somessa Disas Caviar Oy Ltd. Tutustu yritykseen
DISAS kirjolohenmäti, DISAS kylmäsavustettu kirjolohenmäti, DISAS muikunmäti, DISAS Super Premium kirjolohenmäti ja Scandicaviar kirjolohenmäti Elintarvikkeet Disas Caviar Oy Ltd. Laadukkaat DISAS-mädit arkeen ja juhlaan.
DISAS Savukirjolohiherkku ja DISAS Kirjolohenmätiherkku Elintarvikkeet Disas Caviar Oy Ltd. Monikäyttöiset savukirjolohi- ja kirjolohenmätiherkut arkeen ja juhlaan.
SPRING AQUA-tuotteet, SPRING-tuotteet Elintarvikkeet Finn Spring Oy SPRING-tuotteet ovat kotimainen vaihtoehto! SPRING AQUA- ja SPRING-tuotteiden tärkein raaka-aine on raikas luonnon suodattama lähdevesi. Kaikki SPRING-tuotteet ovat valmistettu raikkaaseen ja puhtaaseen lähdeveteen. Tuotteiden korkea laatu, ekologisuus ja vastuullisuus näkyy monessa; niin reseptiikassa, pakkauksissa sekä siinä, että SPRING-tuotteiden hiilijalanjälki on hyvitetty osallistumalla ”Vesi antaa Energiaa”-projektiin.
Lihakaalilaatikko 380 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Perinteinen, kaalista ja naudan jauhelihasta sekä riisistä haudutettu ruoka. Siirappi viimeistelee tuotteen herkullisen maun.
Porlammin Vege Plus Elintarvikkeet Porlammin Meijeri Oy Vuonna 2016 Porlammin Meijeri esitteli kotimaan markkinoille Porlammin VegePlus- vegaanisen juuston, joka ei sisällä lainkaan maitoa. Vegaanisia juustoja voi käyttää tavallisen juuston tapaan niin leivän päällä kuin ruuanlaitossa. Asiakkaiden toiveesta vuustoihimme on lisätty mm. kalsiumia, B12- ja D-vitamiinia, proteiinia sekä proteiinia. Ulkomaan vientiin lanseerattiin Porlammin Simply Vegan keväällä 2020.
Hedelmä-vihannes -tuotteet Elintarvikkeet Circmeal Oy Ciiyoun tuotteet valmistuvat kotimaisin voimin keittiöllämme Oulussa. Jalostamme hävikkihedelmistä ja -vihanneksista uusia herkullisia tuotteita ja minimoimme samalla ruokahävikkiä. Valikoimassamme on esimerkiksi salaatteja, smoothieita, mehuja, keittoja, kasvislättyjä sekä muita maistuvia kasvistuotteita.
Kinkku-pekoniruukku 300 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Kermaisesta kinkku-pekonikastikkeesta ja nauhapastasta valmistettu ruukku.
Kermainen kanaruukku 300 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Kermaista broiler-ananaskastiketta miedosti sinihomejuustolla maustettuna sekä nauhapastaa ruukussa.
Valkosipulisalaattikastike 345 ml Elintarvikkeet Saarioinen Oy Tämä valkosipulilla maustettu pehmeän täyteläinen kastike sopii erinomaisesti kaikkien valkosipulin ystävien salaattien maustamiseen.
Valio Viola® kevyt e200g kylmäsavulohi tuorejuusto laktoositon Elintarvikkeet Valio Oy Valio Viola® kevyt kylmäsavulohi tuorejuuston maku on herkullinen ja rakenne pehmeästi levittyvä. Se sopii erinomaisesti ruoanlaittoon ja leivontaan ja on maistuvaa myös leivän tai keksin päällä.
Raikas kasvissalaatti 250 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Pikkelöidystä kaalista, kurkusta ja porkkanasta valmistettu raastesalaatti maustettuna sitruunamehulla, omenaviinietikalla ja mustapippurilla.
Jalotempe Elintarvikkeet Oy Soya Ab Tammisaarelainen Jalofoods tuo kauppoihin kolme uutta kasviproteiinivalmistetta; Jalotempe-tuotteet. Kotimaisesta luomuhärkäpavusta, -herneestä, sekä Reilun kaupan luomusoijapavusta perinteisin menetelmin, vähällä käsittelyllä valmistetut tempet tuovat koti- ja ammattikeittiöihin erittäin helpon tavan valmistaa proteiinipitoista, vegaanista kasvisruokaa.
Chipventures Oatis kaurasnacks Elintarvikkeet Real Snacks Oy Uusi gluteeniton kaurasnacks Oatis® on suomalaista kauraa, gluteenitonta ja lempeää. Runsaasti kuitua, vähemmän rasvaa ja vähän tai ei lainkaan laktoosia. Jokaisessa pakkauksessa kerrotaan, missä tuotteen sisältämä kaura on viljelty.
Rosolli 700 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Suomen suosituin rosolli valmistetaan punajuuresta, porkkanasta, kurkusta ja sipulista. Raaka-aineet ovat siististi omissa lokeroissaan, sekoita ja viimeistele itse!