Elintarvikkeet Minisun Super Defence Sinkkiasetaatti, ravintolisä – Tutustu tuotteeseen Jaa Somessa Oy Verman Ab Tutustu yritykseen
Ramavit Mikstuura 500ml Kauneus ja hyvinvointi Oy Verman Ab Uuteen aikaan viritetty hyvänmakuinen, nestemäinen Ramavit sisältää orgaanista rautaa sekä tärkeimmät B-ryhmän vitamiinit. Mukana oleva C-vitamiini edistää raudan imeytymistä. Vatsaystävällinen ja hyvin imeytyvä valmiste. Makeutettu hammasystävällisillä ksylitolilla ja sorbitolilla. Saatavilla apteekista.
Nogasin, ravintolisä Elintarvikkeet Oy Verman Ab Nogasin toimii pilkkomalla ravinnon sulamattomia osia ruuansulatuskanavassa. Se auttaa pilkkomaan pitkäketjuisia hiilihydraatteja ja vähentää siten huonosti sulavien hiilihydraattien aiheuttamaa turvotusta ja kaasunmuodostusta. Kun ruoka pilkkoutuu imeytyvään muotoon jo ohutsuolessa, niin vältetään paksusuolen bakteerikäymisen myötä syntyvä suolistokaasu ja ruoansulatusongelmat. Sopii päivittäiseen ja myös pitkäaikaiseen käyttöön. Nogasin on gluteeniton, maidoton ja laktoositon.
Lactrase, ravintolisä Elintarvikkeet Oy Verman Ab Laktoosi-intoleranteille. Lactrase sisältää Aspergillus oryzae -mikrobin tuottamaa laktaasientsyymiä, joka pilkkoo maitosokerin eli laktoosin tehokkaasti. Siksi se toimii helposti, tehokkaasti ja turvallisesti kaikissa tilanteissa. Sopii päivittäiseen ja myös pitkäaikaiseen käyttöön. Lactrase on gluteeniton, maidoton ja laktoositon.
Melarest, ravintolisä Elintarvikkeet Oy Verman Ab Melarest Melatoniini auttaa lyhentämään nukahtamisaikaa ja lievittämään aikaeron vaikutuksia. Soveltuu sekä satunnaiseen että jatkuvaan käyttöön.
Ramavit Magnesiumsitraatti + B6-vitamiini, ravintolisä Elintarvikkeet Oy Verman Ab Ramavit Magnesiumsitraatti on vahva, monipuolinen ja hyvänmakuinen magnesiumvalmiste, jossa on hyvin imeytyvää magnesiumia sekä B6- ja C-vitamiinia. Maidoton, laktoositon, hiivaton ja sokeriton. Ei sisällä liivatetta eikä säilöntäaineita. Ei sisällä gluteenipitoisen viljan ainesosia.
Ramavit Rauta + C-vitamiini, ravintolisä Elintarvikkeet Oy Verman Ab Ramavit Rauta + C-vitamiini on vatsaystävällinen valmiste, joka sisältää rautaa hyvin imeytyvässä ja hyvin siedetyssä muodossa, rautabisglysinaattina. Lisäksi valmisteessa on C-vitamiinia, joka edistää raudan imeytymistä. Tuote on maidoton, laktoositon, hiivaton ja sokeriton. Ei sisällä säilöntäaineita. Ei sisällä gluteenipitoisen viljan ainesosia.
Minisun D-tipat ja Minisun D-tipat Oliiviöljy, sekä Minisun Drops Tipat Elintarvikkeet Oy Verman Ab –
Elivo Kalsium & Magnesium Elintarvikkeet Midsona Finland Oy Elivo Kalsium-Magnesium on ihanteellinen yhdistelmä paljon liikkuville naisille sekä henkilöille jotka haluavat pitää huolta luustonsa hyvinvoinnista. Kalsium on tärkeä hampaiden ja luuston vahvistajana. Magnesium auttaa kalsiumin imeytymisessä. Kätevä yhdistelmävalmiste.
Jalotempe Elintarvikkeet Oy Soya Ab Tammisaarelainen Jalofoods tuo kauppoihin kolme uutta kasviproteiinivalmistetta; Jalotempe-tuotteet. Kotimaisesta luomuhärkäpavusta, -herneestä, sekä Reilun kaupan luomusoijapavusta perinteisin menetelmin, vähällä käsittelyllä valmistetut tempet tuovat koti- ja ammattikeittiöihin erittäin helpon tavan valmistaa proteiinipitoista, vegaanista kasvisruokaa.
Lasagne 300 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Itsetehdyistä tuorepastalevyistä ja suomalaisesta broilerinjauhelihasta valmistettu tomaattinen lasagne, joka on kuorrutettu herkullisella juustokastikkeella.
Aprikoosivispipuuro 300 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Aprikooseista ja mannasuurimoista keitetty ja kuohkeaksi vatkattu puuro. Keltaisen pirteä puuro sopii niin aamu-, väli- kuin iltapalaksikin.
Grahamlihapiirakka 9 kpl 630 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Maukkaaseen grahamkuoreen leivottu ja kasviöljyssä meheväksi paistettu piirakka, jonka täytteenä on maistuva jauheliha-vehnärouhetäyte.
Suomen Laatupaakarin LUOMU Maissinaksut Elintarvikkeet Suomen Laatupaakari Oy Aito ja Alkuperäinen Maissinaksu. Laatupaakarin LUOMU Maissinaksut on valmistettu yksinomaan parhaasta luomumaissista. Naksuissa on vain maissin luonnolliset sokerit ja rasvat, eikä niihin ole lisätty suolaa, maitojauhetta eikä mitään muitakaan säilöntä- tai lisäaineita. Ei sisällä geenimuunneltua maissia.
Silva juustolevitteet Elintarvikkeet Jokilaakson Juusto Oy Silva -juustolevitteidemme raaka-aineina käytämme korkealuokkaisia juustoja. Juustojen mausteina käytämme aitoja raaka-aineita, kuten esimerkiksi suomalaista kylmäsavuporoa, mustatorvisieniä, wasabia, tuoretta tomaattia, aurinkokuivattua tomaattia ja tuoreita valkosipulinkynsiä.
Omien tuotteiden valmistuttamispalvelut Elintarvikkeet Promotus Oy Promotus Oy on keskittynyt kotimaisten personoitujen makeisten ja -herkkujen valmistuttamiseen ja jakeluun. Toimimme yhteistyössä mainos- ja liikelahjatalojen, lahjatavaraliikkeiden sekä kotimaisen elintarviketeollisuuden kanssa yhdistäen nämä erilaiset toimijat kustannustehokkaasti ja asiakaslähtöisesti. Tavoitteemme: Tarjota suomalaista laatua ja skandinaaviseen makuun kehitettyjä tuotteita! Varmistaa mieleenjäävät makuelämykset laadukkaiden mainosalustojen kautta! –
Caesar salaattikastike 345 ml Elintarvikkeet Saarioinen Oy Tämä Caesar-salaattikastike on parmesanjuuston makuinen kastike, joka sopii erinomaisesti maustamaan nimensä mukaan kaikki Caesar-salaatit, valmistat salaattisi sitten kanasta, kalasta tai vaikka äyriäisistä.
Mustaherukka+Tyrniöljy Omegat Elintarvikkeet Via Naturale Oy Mustaherukansiemenöljy-Tyrniöljy- Sinkki-E-vitamiinikapseli | Ravintolisä Luonnon omista tehoöljyistä valmistettu rasvahappovalmiste ihon, hiusten ja kynsien hyvinvoinnille. Sisältää sinkkiä, joka edistää näön, ihon, luuston, hiusten ja kynsien pysymistä normaalina. Pakkauskoot 60 ja 120 kapselia.
Kalapihvit ja värikkäät kasvikset 300 g Elintarvikkeet Saarioinen Oy Meheviä kirjolohesta ja turskasta valmistettuja kalapihvejä raikkaassa sitruunakastikkeessa, kuohkeaa peruna-pinaattimuhennosta ja värikkäitä porkkanoita ja parsakaalia. Mahdollisimman vähän FODMAP-hiilihydraatteja.
Lactrase, ravintolisä Elintarvikkeet Oy Verman Ab Laktoosi-intoleranteille. Lactrase sisältää Aspergillus oryzae -mikrobin tuottamaa laktaasientsyymiä, joka pilkkoo maitosokerin eli laktoosin tehokkaasti. Siksi se toimii helposti, tehokkaasti ja turvallisesti kaikissa tilanteissa. Sopii päivittäiseen ja myös pitkäaikaiseen käyttöön. Lactrase on gluteeniton, maidoton ja laktoositon.